2. mája 2024
Birell mení slovenský trh s nealko radlermi. V novom rade Active predstavil aj nápoje s obsahom kofeínu

Bratislava, 26. 2. 2023 – Birell prichádza s novým stálym radom Active, v ktorom sa po prvýkrát na slovenskom trhu objavia varianty nealkoholických radlerov s obsahom kofeínu, pričom zároveň ďalej rozvíja ponuku nápojov so zníženým obsahom cukru. Uvedením inovatívneho radu v rámci stálej ponuky chce Birell nadviazať na minuloročnú mimoriadne úspešnú limitovanú edíciu. 

Značka Birell sa v posledných rokoch teší rastúcej obľube medzi slovenskými spotrebiteľmi a upevňuje svoje postavenie na trhu. V minulom roku k tomu významne prispela veľmi úspešná limitovaná edícia, ktorá tvorila v niektorých mesiacoch viac ako 22 % hodnoty značky Birell a pomáhala jej tak napredovať. Tieto výsledky sú dôkazom, že  Slováci radi objavujú nové príchute a zaujímajú sa aj o ďalšie benefity, ako je znížený obsah cukru.

„Ľudia na našich radleroch oceňujú predovšetkým ich šťavnatosť a chuť sviežeho ovocia v spojení s najobľúbenejším nealkoholickým pivom na trhu. V novom rade Active sme sa rozhodli pridať ešte niečo navyše, preto niektoré jeho varianty obsahujú okrem vitamínu B6, ktorý prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu, tiež prídavok kofeínu. Birell Active tak predstavuje ideálne každodenné osvieženie v práci, po jedle alebo kedykoľvek, keď človek pocíti únavu,“ vysvetľuje Zuzana Tomková, Brand manažérka značky Birell.

Vôbec najobľúbenejšou príchuťou Birellu je Pomelo & Grep. Tá zostáva súčasťou tradičného portfólia radlerov tak, ako ju spotrebitelia  obľubujú – s pridanými vitamínmi, bez konzervantov a umelých farbív. S rovnakou chuťou, ale s pridaným kofeínom a vitamínom B6 sa bude populárny Pomelo & Grep po novom predávať tiež ako súčasť radu Active. Kofeínom a vitamínom B6 budú obohatené aj dve ďalšie novinky s originálnou chuťou, Čučoriedka & Acai a tiež variant Citrus Mix & Guarana.

Birell Active ponúkne aj dve príchute so zníženým obsahom cukru. Spolu s najpopulárnejším variantom minuloročnej limitovanej edície Mango & Citrón, ktorý týmto prechádza do stálej ponuky, sa môžu spotrebitelia tešiť na novú osviežujúcu kombináciu Limetka & Citrón.

Celkovo rad Birell Active ponúkne 3 príchute s kofeínom a 2 príchute so zníženým obsahom cukru, ktorých je už tradične základom nealkoholické pivo Birell Svetlý. Kofeínové verzie obsahujú 10 mg kofeínu na 100 ml, teda 50 mg v jednej pollitrovej plechovke, čo je množstvo, ktoré zodpovedá približne polovici šálky espressa. Varianty so zníženým obsahom cukru obsahujú 3,1 g cukru na 100 ml, čo je menej ako pri väčšine bežne dostupných sladených limonád. Rovnako ako všetky ostatné príchute Birell, ani tento rad neobsahuje žiadne konzervanty.

Nový rad Birell Active je v obchodoch dostupný v 0,5 l plechovkách od februára 2024.